Yılbaşı Gecesi Kalp Krizi Riski Çok Fazla!
6.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.0 /10 (9)
285 Görüntülenme

Yılbaşı Gecesi Kalp Krizi Riski Çok Fazla! Filmini izle

31 Aralık gecesinin eğlenceden hastane koridorlarına dönüşmemesi için uzmanların aldığı önlemler ve uyarılar gecenin yaklaşması ile beraber oldukça fazlalaşırken bu durumun daha kötü sonuçlara yol açmaması için insanların o gece nerede ve ne şekilde eğlendiklerine, yeyip içtiklerine oldukça fazla şekilde dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle alkol ile beraber yenen ağır yemeklerin faturası daha sonra oldukça ağır biçimde olurken bunun sorumluluğunun restaurantların da almaması gerektiği ve bunlara göre menü seçimleri yapılması gerektiği de yapılan uyarılarda ciddi biçimde vurgulanarak ortaya kondu. Menü seçimlerinde ağır ve fahiş fiyatların uygulanması ve bunun da oldukça zengin menülerde olması da insanların cezbedildiği başka bir nokta olarak dikkat çekerken insanların bu durumlar karşısında yapması gerekenler de özetler halinde hemen hemen her sağlık biriminin kapısında asılı durumda kendilerine yer buluyorlar.

Yılbaşı gecesinde oluşan kalp krizi riskinin diğer günlere oranla daha fazla olduğu bildirilirken insanların saat 12’ye kadar bütün yeme içme işlemlerini bitirip daha sonrasına ani hareketler ile dans etmelerinin çok doğru olmadığını ve yemek aralarında yapılacak olan 5-10 dakikalık kısa yürüyüşlerin bile sindirim sistemine faydalı gelebileceğini açıkladı. Öyle ki hiçbir hareket gerçekleştirmeden sürekli yemek yeyip bir şeyler içmek insanların damar yollarında yaşanan tıkanıklığın bir numaralı sebebi olarak gösteriliyor. Damar tıkanıklıklarının yol açtığı kalp krizi risklerinin başka zamanlara oranla çok daha fazla olduğuna değinen uzmanlar bu konularda önlem alınmaması daha büyük felaketlere hatta ölümlere dahi yol açabiliyor. Yılbaşı gecesi aşırı yemek, sindirimde problem, kalp krizi gibi sağlık sorunlarının çok fazla şikayet aldıklarını belirten sağlık personelleri yılbaşı gecelerinin kendileri için de olduğunu ve insanların yaşamlarına ve yeyip içtiği menülere özellikle dikkat etmeleri gerektiğini vurguladılar. Bu kadar çok kalp krizi riski olan bir ülkede yaşamanın zorluklarına da değinen uzmanlar yapılacak ufak bir egzersizin bile insan sağlığında çok fazla faydası olduğunu ifade ederken vatandaşların yeni yıla girdikleri gecede dikkatli olmaları gerektiğinin tekrar tekrar altını çizdiler.

Yeni yıl gecesi özellikle lüks oteller zengin yemek içerikleri ile dikkat çekerken ünlülerin sahne alacağı mekanlar da müşterilerine sayısız hizmet sunuyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

    займ на карту