Whatsapp Yine mi Çöktü?
4.9
Sizin Oyunuz:
Oylama: 4.9 /10 (12)
490 Görüntülenme

Whatsapp Yine mi Çöktü? Filmini izle

Whatsapp

Son zamanlarda sunucularında sık sık problemler yaşanan ve kullanıcıya sıkıntılar yaratan Whatsapp yine bir sunucu problemi ile karşı karşıya mı?

Son zamanların en popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp yılbaşında 5 saat süren bir kesintiye uğramıştı. Verilen bilgilere göre Eylül ayı itibarıyla 900 milyon kullanıcıya ulaşan Whatsapp, Facebook ile yollarını birleştirdikten sonra çok daha fazla kullanıcıya ulaştı. Sene içerisinde bir çok güncellemeye imza atan Whatsapp her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor.

Yılbaşında Whatsapp Kesintisi Yaşanmıştı…

Yılın son gecesi Whatsapp’da yaşanan kesinti kullanıcılar tarafından fark edildi ve sosyal medya da bu konu hakkında birçok şey söylendi. Bu kesintinin sebebi ise yılın son günü kullanıcıların popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp’a fazla yüklenmeleri olarak açıklandı. Yılın son günü 18 milyar mesaj gönderildiği açıklandı. Bu rakam geçen seneye oranla tam üç kat daha fazla.

Yılbaşında olan kesinti sorunu yeniden baş gösterdi. Yaklaşık yarım saat boyunca Whatsapp ile erişim sağlayamayan kullanıcılar isyan etti. Fakat Whatsapp yetkililerinde konuyla alakalı her hangi bir açıklama gelmedi. Bu kesintinin sebebinin ne olduğu ve tekrarlanıp tekrarlanmayacağı merak konusu oldu.

Whatsapp Nedir?

Günümüzde hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonların yaygınlaşma ile mobil uygulamalarda kendini göstermeye devam ediyor. Dünya da kullanılan en popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp geçtiğimiz yıllarda en çok indirilen mobil uygulama oldu.

Whatsapp’ın tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi ücretsiz ve anlık olması. Fotoğraf, ses kaydı, video gibi bir çok meydanında paylaşılabilmesi Whatsapp’ın tercih sebeplerinin başında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Facebook ile yollarını birleştiren Whatsapp birçok güncellemeye imza attı. Bunların arasında en dikkat çeken ve sosyal medya da en çok konuşulan güncellemeler “Mavi Tik” ve “İstediğiniz kişinin kaç dakika online olduğunu kayıt altına alabilmenizi sağlayan” güncellemeler oldu. Ayrıca gelen güncellemeler Whatsapp emojilerinide etkiledi ve yeni emojiler kullanıcı ile buluştu.

Yaklaşık 900 milyon kullanıcıya ulaşan popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp her geçen gün kendisini yenilemeye ve bünyesine yeni kullanıcılar dahil etmeye devam ediyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  займ на карту