Twitter 140 Karakter Sınırını Kaldırıyor mu?
6.8
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.8 /10 (5)
351 Görüntülenme

Twitter 140 Karakter Sınırını Kaldırıyor mu? Filmini izle

TWITTER 140 KARAKTER SINIRINI KALDIRIYOR MU?

Özellikle genç kesimler tarafından yaygın olarak kullanılan mikroblog sitesi Twitter, yazılan iletiler için koyduğu 140 karakter sınırını 10 bin karaktere çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Bu konu ile ilgili Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey bir açıklamada bulundu. Bu açıklamayı Twitter hesabından yapan Jack Dorsey, Twitter’a 140 karakter sınırlaması ile değil SMS atarken kullanılan 160 karakter sınırlaması uyguladıklarını söyledi. İnsanların Twitter‘da çok fazla zaman geçirdiklerini ve bir iletiyi paylaşmak istedikleri zaman ekran görüntüsü alarak tweet atmaya çalıştıklarını söyleyen Jack Dorsey, attığını tweet ile 140 karakterden 10 bin karaktere geçileceğinin sinyallerini vermiş oldu.

Twitter, 2015’in son aylarında doğrudan mesaj özelliğinde bulunan 140 karakter sınırını kaldırarak 10 bine çıkarmıştı. ABD merkezli teknolojik haber sitesi olan Re/Code’un paylaştığı bir habere göre Twitter şimdi de yazılan iletiler için karakter sınırını 140’dan 10 bine çıkarmayı planlıyor. Re/Code, Twitter yetkililerinden aldığı haberlere göre yeni özellik için “140’ın Ötesinde” ifadelerini kullanıyor. ve bu özelliğin şu an test aşamasında olduğu haberde yer alan diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Re/Code, Twitter’ın yeni özelliğini haberinde şöyle anlatmış;

Twitter içerisinde paylaşılan iletiler şu an nasıl görüntüleniyorsa o şekilde görüntülenmeye devam edecek. Yani ekranda sadece iletinin 140 karakterine yer verilecek. İletinin devamını okumak isteyen kullanıcı içeriğe tıklayarak yazının devamını da okuyabilecek. Bu uygulamanın amacı ise Twitter’ın görselliğini bozmadan kullanıcılara daha etkili paylaşımlar yapma imkanı sunmak.

 

Twitter Nedir

 

TWİTTER NEDİR?

Twitter, genel olarak insanların anlık paylaşımlar yaptığı bu paylaşımlara 140 karakter sınırlaması koyulduğu mikro blog sitesidir. İnsanlar o an nerede, ne yapıyor, ne hissediyor takipçileri ile paylaşabiliyorlar. Merak ettiğiniz kişileri takip altına alabildiğiniz gibi atılan tweetleri favorilere ekleyip tekrar tweetleme özelliği olan retweet’i kullanabiliyorsunuz.

Türkiye’de de oldukça yaygın olarak kullanılan Twitter sadece kişisel olarak değil kurumsal firmalar açısından da önemli bir hal aldı. Firmalar reklamlarını, şirket bünyesinde olan haberlerini takipçileri ile buluşturarak daha fazla kişiye hitap edebiliyorlar. Bu bakımda Twitter‘ın, dijital pazarlama açısından da önemli bir sosyal medya aracı haline geldiğini söylemek doğru olacaktır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  займ на карту