Kötü Kedi Şerafettin 5 Şubat’ta Vizyonlarda
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
177 Görüntülenme

Kötü Kedi Şerafettin 5 Şubat’ta Vizyonlarda Filmini izle

Kötü Kedi Şerafettin 5 Şubat’ta Sinemalarda!

 

 

Sıradan bir Mart sabahında kedilerin en fenası olan Kötü Kedi Şerafettin ile yancıları  Fare Rıza ve Martı Rıfkı ile akşama mangal hazırlığı yapmaktadır. Fakat evde ki hesap çarşıya uymaz. Şerafettin aynı gün içerisinde babası Tonguç tarafında evden kovulur. Düşmanları tarafından saldırıya uğrar, hayatında ilk kez aşık olur ve baba olacağını öğrenir. Mangal yapmayı planlarken başına geleceklerden habersiz olan Kötü Kedi Şerafettin’in hayatı çıkan aksilikler ile alt üst olacaktır.

Bülent Üstün’ün yazıp çizdiği kült çizgi roman dizisinden, Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un yapımıyla perdeye uyarlanan Kötü Kedi Şerafettin, yetişkinler için bir animasyon filmi.

Filmin seslendirmelerinde ise bir çok ünlü isimi görüyoruz.

Kötü Kedi Şerafettin’i Uğur Yücel,

Misket’i Demet Evgar,

Fare Rıza’yı Güven Kıraç,

Martı Rıfk’yı Gökçe Özyol,

Çizer & Adnan’ı Okan Yalabık,

Ev sahibi Hasene’yi Ayşen Gruda,

Bakkal Şemistan’ı Cezmi Baskın

Muhabbet tellalı Cemil’i Yekta Kopan

Tonguç’u ise Ahmet Mümtaz Taylan seslendiriyor.

 

kotu-kedi-serafettin

 

Kötü Kedi Şerafettin Kimdir?

Kötü Kedi Şerafettin yani kısa adıyla Şero, Bülent Üstün’ün 1996 yılında ölen kedisinin adıdır.  Kedisi Şero’dan ilham alarak çizdiği çizgi roman olan Kötü Kedi Şerafettin 1996 yılında L-Manyak dergisinde yayınlanmaya başladı. 2001 yılında Lombak dergisinde yayınlanmaya devam eden çizgi romanın bu kadar sevilmesinin sebebi olarak ise; insanların günlük hayatta uygarlık adı altında istedikleri gibi davranamadıkları ve istediklerini dışa vuramamalarından kaynaklı olduğu söylenmiştir.

İlk zamanlarda Kötü Kedi Şerafettin’in Türkiye koşullarında biraz sert bir karakter olduğunu söyleyen Bülent Üstün, 2006 yılından sonra değişen Türkiye’de naif bir karakter olarak kaldığını söylemiştir.

 

Kötü Kedi Şerafettin’in Hikayesi

Kötü Kedi Şerafettin yani Şero, İstanbul ilinin Cihangir semtinde belalı bir tekir kedi rolündedir. Burada ana karakter olan kediler konuşma yetisine sahiptirler. Yarı insan yarı hayvan bir karakter olan Şero, Tonguç`un mastürbasyon yaptıktan sonra ortaya saçılan menisine oturan dişi bir kediden dünyaya gelmiştir. Daha sonraki zamanlarda Şerafettin’in 7 kişi tecavüz ettikleri dişi bir kediden Tacettin adında bir oğlu olduğu ortaya çıkar fakat Şero bunu kabul etmez.

 

Diziler hakkında bilgi almak, vizyona çıkacak olan filmlerin fragmanlarını izlemek istiyorsanız tıklayın.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?