Iphone 7 Özellikleri
7.1
Sizin Oyunuz:
Oylama: 7.1 /10 (10)
340 Görüntülenme

Iphone 7 Özellikleri Filmini izle

Apple‘ın son bombası olan Iphone 7 hakkında her geçen gün yeni bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Iphone 7’nin prototipi yani tasarımı kısa bir video ile sızdırılmıştı.

 1. SAFİR KRİSTAL CAM EKRAN

2014 yılında Apple tarafından piyasaya sürülen Iphone 6 modelinde safir kristal cam kullanılacağı söylenmişti. Fakat beklenen olmadı. Tüketicilerin en çok şikayet ettikleri konu olan telefonun camının çizilmesi üzerine Apple bir önlem almış gibi görünüyor. Iphone 7 de safir kristal cam kullanacağına kesin gözüyle bakılan Apple bakalım telefonu hangi ekranlar tüketiciye sunacak.

 1. GELİŞTİRİLMİŞ PİL ÖMRÜ

Android telefonların her yeni çıkardıkları modellerde pil ömrünü daha da artırdığını düşündüğümüz zaman Apple‘ın bu konuda bir adım atması söz konusu. Android telefonların daha az pil harcayarak daha güçlü performans sergilemesi üzerine Iphone 7‘de daha az güç tüketen bir işlemci ve pil ömrünü uzatmaya odaklı çalışmalar yapması bekleniyor.

 1. SU GEÇİRMEZ DIŞ GÖVDE

Son bir kaç yıl içinde Samsung ve Sony firmalarının piyasaya sürdüğü su geçirmez modelleri Apple firması da Iphone 7’de hayata geçirecek gibi duruyor. Sızdırılan son bilgilere göre Iphone 7 de sadece dış gövde ve ana devre kartları değil bütün telefonun su geçirilmez özellikte olması bekleniyor.

 1. EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

Apple, Samsung ile karşılaştırıldığı zaman ekran çözünürlüğü konusunda her zaman bir adım geride kalıyor. iphone 6 ile ilk full HD ekranlı cihazını piyasa süren Apple’ın, Iphone 7 de Quad HD ekran kullanması bekleniyor.

 1. FORCE DOKUNMATİK EKRAN

Apple, yeni telefonu olan Iphone 7 de force touch ekran kullanarak daha sert dokunuş ve daha iyi bir ayırt etme yeteneği sunmayı hedefliyor. Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istenildiği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişim sağlıyor.

 1. ÜÇ BOYUTLU FOTOĞRAF ÇEKME ÖZELLİĞİ

LinX firması tarafından geliştirilecek olan kamera 3B efektleri ile fotoğraf çekmenize imkan sunacak. Böylece Iphone 7 ile çekilen fotoğraflar daha canlı bir derin bir görünüme sahip olacak. Derinliğin artılmasına ve azaltılmasına imkan sunacak olan bu kamera fotoğrafların işlenmesini de kolaylaştıracak gibi görünüyor.

 

NOT: Bu bilgiler internet araştırmaları sonucunda bir araya getirilmiştir. Telefon özellikleri hakkında kesin bilgiler içermemektedir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  займ на карту