Göğüs Kanserini Engelleyen Önlemler
4.9
Sizin Oyunuz:
Oylama: 4.9 /10 (14)
287 Görüntülenme

Göğüs Kanserini Engelleyen Önlemler Filmini izle

Günümüzde göğüs kanseri her 8 kadından birinde görülen bir rahatsızlık. Alacağımız birkaç basit tedbir ile göğüs kanserine önlem alabilir ve göğüs kanserine yakalanma riskimizi minimuma indirebiliriz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunları sıralayacak olursak;

 

 1. Hormonsuz et ve süt ürünlerini tüketmeye dikkat etmelisiniz. Günümüzde hayvanlardan daha çok verim almak isteyen insanlar hormon kullanımını oldukça artırmış durumda. Hormonların sağlıksız olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu hormonlar, vücudun hormon dengesini bozarak bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Bunları göz önünde bulundurarak doğal yollarla beslenen ve yetiştirilen hayvanlardan elde edilen gıdaları tüketmeye özen göstermelisiniz.
 2. Çok fazla soya tüketiyorsanız buna dur demenin zamanı geldi. Bilindiği gibi soyanın içerisinde doğal bitki temelli östrojen bulunmaktadır. Soya az miktarda tüketildiği zaman yararlı olduğu gibi fazla miktarda tüketildiğinde zararlı oluyor. Ve göğüs kanseri için risk faktörü olabiliyor.
 3. Antioksidan tüketimini artırın. Antioksidanların en önemli özellikleri arasında hücrelere zarar vererek kansere yol açan radikalleri yok edebiliyor olmasıdır. Yüksek miktarda antioksidan içeren gıdalar arasında çilek, kuru erik, enginar, nar, elma ve kakao bulunmaktadır.
 4. Günlük hayatımızda çok fazla insan ilişkilerinde bulunuyor ve toplum içerisine giriyoruz. Bu durumda oluşan ter kokusunu önlemek için hemen hemen hepimiz deodorant kullanıyoruz. Fakat östrojenlerin içinde bulunan bazı maddeler direk olarak DNA’ya zarar veriyor. Deodorantların içerisinde bulunan alüminyum göğüs kısmında birikiyor ve DNA’ya zarar vererek göğüs kanseri riskini artırıyor.
 5. Sigara kullanmaya son verin. Sigara sağlığa pek çok açıdan zarar verdiği gibi göğüs kanserine de sebep olabiliyor. Yapılan son araştırmalara göre sigara içen insanların içmeyen insanlara oranla %24, önceden sigara içip bırakmış insanların ise %13 daha fazla göğüs kanserine yakalandığı ortaya çıkmıştır.
 6. Fazla kilolarınıza elveda demeye hazır olun. Sigara gibi fazla kilolarda bir çok hastalığın başlangıcı olarak görülüyor. Kiloların göğüs kanseri üzerinde ne gibi bir etkisi olabilir diyorsanız eğer açıklayalım. Vücudunuzun salgıladığı östrojen yağda birikiyor. Yani vücudunuzda ne kadar yağ varsa o kadar östrojen fazlalığı oluyor ve bu da göğüs kanserine sebep olan nedenlerin başında yer alıyor.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?