Emekli Maaşları 1200 Lira Arttı!

Üzgünüz, henüz video eklenmedi.
123
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 02 Oca 2016 tarihinde yayınlandı

AK Parti’nin seçim vaadi olarak önceki aylarda gündeme gelen emekli maaşların da artışı içeren yazı bugün Resmi Gazete’de yayınlanan duyuru ile resmiyet kazandı. Ocak ayından itibaren maaş hesaplarında 100 lirayı fazladan olarak görecek olan emekliler bu karar ile beraber yeni yılı çifte bayram gibi kutladılar. Emekli maaşları ve asgari ücret artışının bir başka tarafı olan devlet personelleri ise oldukça tedirgin. Çalışanlarına yapılacak olan zamlardan dolayı çok sayıda personel ile yollarını ayırmak zorunda kalan firmalar adeta kepenk kapatmak zorunda kalıyorlar. Öyle ki 1300 liralık asgari ücreti karşılayamayacak olan firmaların bu denli kesin ve kati kararlar alması da işçilerin yüzlerinin asılmasına sebep olmuştu. Ahmet Davutoğlu‘nun kurulan komisyondan gelen karar ile birlikte yaptıkları zammın sorumluluklarını karşılama konusunda zorluk yaşayacaklarını düşünenleri de bir başka tarafa ittiği ifade edilmişti. İş verenlerin gider kalemlerinin yüzde 40’lık bir kısmını karşılayacak olan devlet bütçesinin ilerleyen dönemlerde nasıl bir  borçlanma içine gireceği ise oldukça merak konusu olurken Ekonomi Bakanlığı‘nın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın geçiş dönemi ile  birlikte önlem paketlerini hazırlayacağı belirtilirken bundan sonraki süreç için yaşanacak olan sorunların önüne geçmek için de bir takım eylem planlarının hazırda tutulduğu ifade edildi. Oldukça fazla bir yükün altına girdiklerini söyleyen Süleyman Soylu’da yakın zamanda emekli ve asgari ücret maaşlarının artışı ile ilgili kesin açıklamaları da yapması bekleniyor. Yarından itibaren hesap bakiyelerinde yaşanacak artış çalışanların yüzünü güldürecek olsa da yeni yıl ile beraber gelecek olan bir takım zamlar da işçinin cüzdanını zorlayacak gibi gözüküyor. Özellikle elektrik, doğalgaz, sigara gibi önemli tüketim maddelerinin fiyat artışında olacak olması da düşük ücret ile çalışanların endişeye kapılmasına sebep oluyor.

Asgari ücret ve emekli maaşlarında yaşanan artışın devlet bütçesinde yaratacağı boşluğu da hesapladıklarını açıklayan Ahmet Davutoğlu’da bu paketlerin gelmesini en çok isteyen ve arzulayan biziz, bu yüzden bizim düşünmemiz gerekenler de bunların içeriği olacak açıklaması ile gönüllerin rahat olmasını dilediklerini ifade ederken bu durumun getireceği yeni ekonomik reformların da Mart ayına kadar devreye girmesi ve uygulamaya konması bekleniyor.

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor

dört köşe izle full hd Tatlım Tatlım izle Nereden nereye izle Olanlar oldu 2017 izle hızlı ve tüplü izle yerli komedi filmleri