Domuz Gribi Can Almaya Başladı!

Üzgünüz, henüz video eklenmedi.
99
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 02 Oca 2016 tarihinde yayınlandı

Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılan ve önceki senelerde yaklaşık 120 kişinin ölümü ile son bulan domuz gribi faciası tekrar salgın olmaya başladı. Grip belirtilerine benzer şikayetler ile hastane başvuran Adana halkından 3 kişi yaşamını kaybetti. Yapılan tetkiklerin ardından kesin olarak ölüm nedenlerinin açıklanacağını söyleyen hastane yetkilileri domuz gribinden ölümlerin olabileceğini ve bu virüsü taşıyan kişilerin kesinlikle kan testi yaptırmak için sağlık birimlerine gitmesini istediklerini söylerken domuz gribinden dolayı Niğde’de bir vatandaş hayatını kaybetti. Ölüm sayılarının artması ile birlikte harekete geçen Sağlık Bakanlığı bir bildiri yayınlayarak hastalığın belirtileri ve tedavisi hakkında çeşitli duyurularda bulundu. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada yüksek ateş, baş ağrısı, sık üşüme gibi belirtileri hisseden vatandaşların acil olarak hastanelere yada en yakın sağlık birimlerine başvurmaları gerektiğini söylerken insanların bu virüs ile yaşamasının da mümkün olmayacağını ifade etti.

Geçmiş senelerde ölen 120 kişinin de çeşitli yollar ile hastalığı bulaşıcı hale getirdiklerini ve tedbirsiz davranan vatandaşların başka insanlara da hastalığı bulaştırdığını ifade eden bakanlık bu durumdan kurtulanın ancak hastanede yapılacak tedavi ile mümkün olacağını ve önemi dikkate alınmadığı takdirde ölümcül sonuçların da 8-10 saat içerisin de vücuda etki edeceğini söyleyerek domuz gribinin tekrar ülkeye giriş yaptığının da sinyallerini açık açık vermiş oldu. Oldukça fazla insanı ölüme götüren domuz gribi genellikle ormanlık alanlarda dolaşan başı boş yaban domuzlarından insanlara geçerken insanların çeşitli eşyalara dokunup virüs bulaştırması ile de yaygın bir alan da kendini gösterebiliyor.

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor

dört köşe izle full hd Tatlım Tatlım izle Nereden nereye izle Olanlar oldu 2017 izle hızlı ve tüplü izle yerli komedi filmleri