Bu Gıdalar Beyni Öldürüyor!
6.8
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.8 /10 (13)
289 Görüntülenme

Bu Gıdalar Beyni Öldürüyor! Filmini izle

Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda şeker ve şekerli ürünlerin tüketilmesinin zaman içinde beyin içindeki hücreleri öldürdüğünü ve insanların beyinlerinde yer alan bir hücreyi tetikleyerek diğer kesimlerini de etkilediği sonuçlarına vardılar. Elde edilen bulgular ile normal vatandaşların beyni üzerinde kıyaslamalar yapan bilim adamları herhangi bir insanın sadece şeker ile beslenerek bile yoğun bir beyin tahribatına uğradığını ve hafıza kayıplarına yol açabileceğini ifade ettiler. Öğrenme kabiliyetini de zaafa uğrattığı söylenen şeker ve şeker içeren ürünlerin neredeyse tamamının insan sağlığı üzerinde oldukça olumsuz etkileri olduğunu ve bundan dolayı şeker tüketiminin belirli sınırlar içerisinde ve düzenli bir şekilde olması gerektiğine inandıklarını da ifade ettiler.

Bilim adamlarının bir diğer bulgusu ise alkol üzerinde oldu. Karaciğerin iflasına kadar gidebileceği söylenen alkol tüketiminin oldukça kötü sonuçlar doğurabileceğini ve beyin hücrelerinin içinde yarattığı negatifliği de anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini savundular. Hücreleri de öldürdüğü ifade edilen alkolün yer edindiği damarlar ise tıkanarak yakın zamanda kalp krizi ve beyin kanaması gibi sonuçlar doğurabiliyor. Ölümcül vakaların dahi görüldüğü alkol ürünlerinin tüketimini de normal sınırlara indirgemek gerektiğini söyleyen uzmanlar haftada iki kadeh şarabın insan kalbi ve kan değerleri için faydalı olacağını ancak fazlasının oldukça kötü sonuçları da beraberinde getireceğini kaydeden uzmanlar beyinde yer alan boşlukların ve uyuşuklukların sebebinin alkol kullanımının orantısız olması ifadelerini kullanarak insanların tüketimlerinde normal seviyeler belirlemeleri gerektiğini açıkladılar.

Fast food tüketiminin de oldukça sağlıksız olduğuna değinen bilim adamları her öğün bu tip yiyecekleri tüketenlerin kalp krizi riskini oldukça yakından hissetmeleri gerektiğini söyleyen uzmanlar pasif bir hayat süren her canlının yakın ölüm ile baş başa olacağını ifade ederek aktif yaşamın her insan için gerekli olduğunu ve sağlıksız beslenmenin hareketsizlik ile birleşince kalp krizi riskinin daha da arttığını ve beyin kanaması ile birleşince yaşanan sağlık sorunlarının felç ile baş başa kalacaklarını ancak ölümün bu tip hastalar için daha iyi bile olabilecek vakalar ile karşılaştıklarını dolayısı ile alkol, fast food ve şeker ürünleri kullanmanın beyin hücrelerini oldukça kötü etkilediğini söylediler.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

    займ на карту