Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam Filmi İzle TeK Parça
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (16)
250 Görüntülenme

Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam Filmi İzle TeK Parça Filmini izle

fragman 2 3 4 5 6

12 Kızgın Adam Filmi İzle

12 Öfkeli Adam filmi 19572de çekilmiş siyah –beyaz bir filmdir.Film gerek sahnesi gerek yapımı olsun burham burham nostaji kokan bir dramdır.Film tulup Kalsik filmler arasında yer bulmuş kısa metrajlı denilcek sinema filmlerindendir.96 dakika sürmüştür bu yüzden hiç sıkılmadan izlersiniz konunun ağır gibi göründüğüne bakmayın! Fimin yönetmeni Sidney Lumet ilk olarak bu filmde yönetmenlik yapmıştır.Filmde 12 kişide ön plandaki oyunculardır. Reginald Rose’ un eserinden uyarlanarak sineması yapılan bir filmdir.
Filmde 18 yaşınıdaki bir genç oğlanın yargılanması sırasında karar birliğin e varma çabaları işleniyor.11üye çocuğu suçlu ilan etmek istiyor ama tek bir üye buna red cevabı veriyor.Karaın sonuca ulaşması için herkesin oy birliği yasalara göre şarttır.Çünkü yargıç cezanın ölüm olduğunu bildirmiştir.Gencin olay saatinden önce babasıyla kavgasını gören olması şüpheleri güçlendirmiştir.İtirazlar sırasında büyük çaba harcayan tek bir üye diğerlerini ikna ederek genci ölmekten kurtarır.Filmin burada anlattığına bakılırsa pes etmemek iyidir mesajı veriliyor. öldür .Filmin sinema çekiminine Henry Fonda,LeeJ.Cobb,E.G.Marshall,Martin Balsam,John Fiedler,Jack Klugman ve Edward Binns oyuncular imza attı.12 Kızgın Adam 1997’de televizyon için bir daha hazırlandı.TV çekiminde William Friedkin’in yönetmenliğini üstlendiği filmde George C. Scott,James Gandolfini,Tony Danza,William Petersen,Ossie Davis,Hume Cronyn, Courtney B. Vance,Armin Mueller-Stahl ve Jack Lemmon görev aldı.Sinema filminin orjinali bozulmadan ya televizyona başarıyla uyarlanmıştır.Dağıtım işini firma olarak Ünited Artist’in aldığını görmekteyiz.

12 Kızgın Adam Filmi İzle

Film tv çekimi de unutulmayanlar arasında yer almıştır. Filmin Görüntü yönetmenliğini Boris Kaufman yapmıştır.Kurgusu ise Carl Lerner’eaittir. 12 Öfkeli filminin İnğilizce dilinde çekilmiştir.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam Filmi İzle TeK Parça" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?