İftarlık Gazoz 29 Ocak’ta Sinemalarda
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
117 Görüntülenme

İftarlık Gazoz 29 Ocak’ta Sinemalarda Filmini izle

İFTARLIK GAZOZ 29 OCAK’TA SİNEMALARDA

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor.

 

iftarlık gazoz

 

Cem Yılmaz Kimdir?

23 Nisan 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk filmi 1998 yılında hem senaristliğini yaptığı hem de Altan Çamlı rolünü üstlendiği Her Şey Çok Güzel Olacak. 2001 yılında Vizontele filminde Fikri rolünde oynayarak “Zeki Müren’de bizi görecek mi?” repliği ile hafızalarda kalmıştır. 2004 yılında G.O.R.A, 2006 yılında Hokkabaz, 2008 yılında A.R.O.G, 2010 yılında Yahşi Batı, 2014 yılında Pek Yakında ve en son da 2015 yılında vizyona çıkan Ali Babalar ve 7 Cüceler filmlerini yapmıştır. Ayrıca 2014 yılında vizyonlara giren The Water Diviner filminde Yılmaz Erdoğan ve Russell Crowe ile beraber oynamıştır.

Oynadığı filmlerin yanında bir çok kişisel stand-up gösterisi de bulunmaktadır. Bu gösterilerin sonuncusu ise 2013 yılında yaptığı CM101MMX1 Fundamentals olmuştur. Bu gösteride anlattığı hikayeler hala insanlar arasında anlatılmaktadır.

2012 yılında Ahu Yağtu ile evlenip 2013 yılında boşanan Cem Yılmaz’ın Kemal adında bir oğlu vardır.

Cem Yılmaz, Twitter’da 10 milyon takipçiye sahip olarak, Twitter’da en çok takipçisi olan Türk’tür. Yine aynı şekilde Youtube kanalında 1.5 milyonu aşkın abonesi ile, Youtube üzerinde en çok takipçisi olan Türk’tür.

 

Diziler hakkında bilgi almak, vizyona çıkacak olan filmlerin fragmanlarını izlemek istiyorsanız tıklayın.

 

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?